×
UCUZ NAKLİYAT FİRMASI

UCUZ NAKLİYAT FİRMASI

Nakliyat sistemlerimizi geliştirdiğimiz, ağlarımızı genişlettiğimiz  bu günlerde parsiyel taşımacılığı ön planda tutarak zaman ve maliyetten tasarruf ederek siz değerli müşterilerimize kaliteli hizmet sunmaktayız.

Parsiyel taşımacılığı neden ön planda tutuyoruz?

Yoğunlaşan nakliye trafiği dolayısıyla bir konteynırı dolduramayan ürünler dolayısıyla tek bir konteynırı işgal etmek yerine bir konteynırda farklı şirketlerin ya da bireylerin ürünleri yer alabilir. Bu konteynırlarda güzergah belirlenerek o güzergah üzerinde ki bütün ürünler tek bir araca ya da konteynıra yüklenerek müşterilerin hizmetine sunulur. Parsiyel taşımacılığın avantajlarından söz edecek olursak bir adet ürün için büyük bir araç ya da konteynır kiralanmayacağı için yalnızca ürününüzün kapladığı yer kadar ödeme yaparsınız. Bu da parsiyel taşımacılıkta maliyetin yarı yarıya düştüğünü gösterir. Parsiyel taşımacılığın, avantajlarının yanı sıra uygulanması gereken işlemler nakliye olacak ürünlere uygulunmazssa karışıklık ve zaman aşımı yaşanabilir. Bunlardan ilki ;

Elleçleme

Elleçleme sisteminde araca yüklenen ürünler belli bir sıraya göre yüklenir. Bu sırayı güzergah belirler. Aşamaları ise şu şekildedir;

 İlk önce güzergah belirlenir,

Frigo araca yüklenecek olan ürünler etiketlenir,

Güzergah belirlendikten sonra güzergahtaki ürünler genellikle tercih edilen frigo araçlara sırasıyla son teslim edilecek olan üründen ilk teslim edilecek olan ürüne doğru yüklenir.

Bu sıralamayla doğru bir nakliyat işlemi başlamış olur. Bundan sonrası ise güvenli bir nakliyat için atılan adımdır bunu da kullanmış olduğumuz frigo araçlar belirler. Frigo araçlar nakliyat işlemine uygun olarak taslarlanır. İç ve dış yalıtıma sahiptirler bu anlamda frigo araçlara yüklenen ısı hassasiyetli ürünle güvenle nakliye edilebilir.

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.